menuordersearch
soghatkavir.com

سفیدآب استحمام کرمان

لگوی سایت
پیشنهاد ما
تخفیف ویژه
سفیدآب استحمام کرمان
تصاویر
بیشتر
سفیدآب استحمام کرمان
(0)
(0)
سفیدآب خانگی تازه کرمان - موجودی: 39
وضعیت کالا : موجود
مدل کالا
سفیدآب خانگی خشک کرمان
سفیدآب خانگی تازه کرمان
تعداد
+
_
نیم کیلوگرم
قیمت کالا
46,000 تومان
قیمت نهایی
37,500 تومان
معرفی اجمالی

سفیداب یا روشور، نوعی لایه بردار و سفیدکننده پوست بدن است که به طور سنّتی در ایران به شکل توپهای کوچک سفیدرنگ تولید و عرضه شده و در هنگام استحمام به کار گرفته میشود.این فراورده با مالیده شدن بر سطح پوست به جمع آوری و زدودن سلّولهای مرده کمک میکند و باعث پاکیزگی و روشن دیده شدن یا سفید شدن رنگ پوست میشود.

ساختار سنّتی سفیداب معمولی چیزی بیش از ترکیب گل سفید(مل) و نخاع برخی جانوران( پیه و حرام مغز گوسفند یا گاو ) نیست.انواع دیگر سفیداب عبارت است از سپیداب قلع و سپید آب سرب که از سوزاندن فلزات قلع و سرب تهیه میشوند.
سفیداب در کنار سرخاب، حنا، وسمه، سرمه، زرک و خال جزو هفت قلم آرایش زنان قدیم به شمار می‌آمده است. به این ترتیب که سرخاب را برای سرخ کردن لب و گونه به کار می‌بردند. سرمه؛ برای زیبا کردن چشم کاربرد داشته است.
حنا؛ برای رنگین کردن مو و ناخن و کف دست به کار می‌رفته، از وسمه برای پرپشت نشان دادن ابرو و یا قرینه سازی چشم ها استفاده می‌شده، زرک؛ پودری زرد رنگ بوده که جهت طلایی کردن موها و صورت به کار گرفته می‌شده، غالیه؛ برای ایجاد خال بر گونه، لب و… و در نهایت نوعی سفیداب نیز برای روشن کردن رنگ چهره رایج بوده است.
 

خواص

- موجب از بین بردن سلول های مرده پوست می‌شود .
- موجب سفید و روشن تر شدن پوست می‌شود .
- در از بین بردن و لایه برداری جوش های سر سیاه صورت موثر است .
- اگر سفید آب حمام را با اسفناج پخته و بر جوش‏های بدن بمالید، انواع جوش را برطرف می‏کند.
- اگر سفید آب کف را روی پوست صورت بمالید، پوست صورت را سفید و شفاف میکند. سفید آب کف حالت پودری و پفکی دارد و بسیار سبک است.
- وقتی روی پوست خود، به وسیله ی روشور و یا سفیداب، کیسه می‌کشید، از آنجاییکه منافذ پوستی باز می‌شوند، ناخودآگاه باعث می‌شوید تا اکسیژن رسانی به پوست راحت تر و سریعتر صورت گیرد که این عمل می‌تواند شما را به رسیدن به رؤیای پوستی شفاف تر و سالم تر کمک کند .
- موجب کاهش تعریق در بدن پوست می‌شود .
- استفاده از سفید آب در استحمام خسته کننده است اما پس از اتمام کیسه کشی نشاط را به پوست خود هدیه کرده اید .
- استفاده از سفید آب برابر است با ضد آفتاب نمودن پوست .
- استفاده سفید آب در نقاطی از بدن که فرایند تعریق در آنجا بیشتر از نقاط دیگر صورت می‌گیرد مانع بوی عرق و بوی بد بدن بعد از استحمام می‌شود.

 

مضرات

هر کس خودش می‌تواند با توجه به جنس پوست خود، تصمیم به استفاده از روشور بگیرد و یا نگیرد !
- استفاده از سفید آب در تمیز کردن بدن کودکان می‌تواند زیان داشته باشد و توصیه نمی‌گردد.

- چه مدت بر روی پوست بماند؟

هیچ رفرنس معتبری در بابا خواص سفیداب روی و نحوه ی مصرف ,مدت زمان مناسب

برای نگهداشتن این ماده بر روی پوست را ذکر نکرده اند.

البته اگر برای بهره بردن از خواص ضد عرق یا ضد بو, استفاده میکنید, فاصله زمانی دو حمام,

 

طریقه مصرف

ابتدا لیف زخیم مخصوص را خیس و آب زده و سپس با مالیدن مقداری سفیدآب روی آن بروی بدن کثیف می‌مالیم. مالیدن باید اندکی با اصطحکاک بیشتر و در واقع محکم تر صورت گیرد تا پوست چرک را ول دهد ودر واقع سفیدآب روی لیف تماما تبدیل به چرک شود. سفید آب نقش یک کاتالیزور را انجام میدهد تا پوست چرک های خود را آزاد نماید.

نکاتی که در استفاده از روشور می‌شود به آن اشاره داشت از این قرارند :

1- اگر تصمیم به استفاده از روشور دارید و می‌خواهید به طور مداوم از آن استفاده کنید توصیه می‌شود که برای گرفتن نتایج بهتر، سعی کنید هفته ای یکبار از روشور استفاده نمایید تا آلودگی ها را به طور مدام از پوستتان جدا سازید.

2- وقتی عمل کیسه کشیدن به وسیله ی روشور را انجام می‌دهید بایستی حتما پوست خود را پس از کیسه کشی، زیر آب سرد بگیرید تا عمل لیفتینگ طبیعی ( کشیده شدن پوست به جهت جوانسازی بیشتر ) به صورت خود به خودی برای شما انجام گیرد.

عموم مردم به کیسه شدن بدن بسیار اعتقاد دارند این کار باعث می‌شود تا پوست مرده کنده شود و با بهتر کردن وضعیت جریان خون، قوام بهتر و رنگ بهتری به پوست می‌دهد. بدن دائماً در حال دوباره سازی سلول هایش است و هر وقت که ما جریان خون آن را بهتر کنیم در واقع به این پروسه دوباره جایگزینی کمک کرده ایم.

قبل از حمام تمام بدن خود را با یک کیسه حمام یا لیف مالش دهید. کیسه حمام ارجحیت دارد چرا که قویتر و موثرتر است فقط لازم است که برای چند دقیقه با آن خود را مالش دهید پوست شما برافروخته می‌شود و اگر بتوانید خود را عادت دهید تا هر روز این کار را انجام دهید. متعجب خواهید شد که تا چه حد بر پوست شما اثر مثبت خواهد داشت.

برای برخی از افرا اگر بخواهند این کا را در حمام انجام دهند کار خیلی سختی است استفاده از کیسه در خارج از حمام باز هم خوب است ولی اثر سایندگی کمتری دارد. در حمام بایستید با نمک بدن خود را ماساژ دهید سپس آبکشی کنید بدن خود را در صورت خشک بودن پوست چرب نمائید.در ایرلند خانم ها از مخلوط شکر و روغن برای آرنج زانو و پاهایشان استفاده می‌کنند. و استفاده از آن برای تمام بدن هم موثر است.بابلیها پوست خود را با سنگ خارا (سنگ پا) می‌سائیدند تا آن را صاف کنند.

چینیها سابقاً بعد از غوطه وری در آب با یک کیسه حمام نسبتاً خشک و خوب فشرده شده پوست خود را پاک می‌کردند. کیسه حمام را محکم به طرف بالا بکشید و متوجه خواهید شد که این کار همزمان با اینکه جریان خون پوست را بهتر می‌کند. پوستهای مرده را نیز جدا می‌کند شما تکه های پوست مرده و چرک را می‌بینید که از پوست جدا می‌شوند.

نحوه نگهداری

- پس از خرید سفیدآب باید آنرا از بسته مشمعی خارج کرده چراکه فضای مناسبی برای نگهداری سفید آب نیست و موجب کپک زدن آن می‌شود .
- سفید آب در جای خشک و خنک می‌بایست نگهداری شود .
- برای ماندگاری بیشتر سفیدآب آنرا در یه کارتن مقوایی قرار داده تا دور از رطوبت باشد .
- پس از هر بار استحمام باقی مانده سفیدآب را از حمام خارج زیر نور آفتاب خشک کرده و تا استحمام بعدی در جای خشک و خنک نگهدارید .
- چنانچه سفیدآب کپک زد می‌بایست زیرآب نیم گرم شستشو داده شود تا کپک ها جدا شوند. سپس در زیر نورآفتاب چند ساعتی روی یک کارتن مقوایی قرار داده شود تا کاملا خشک شود. پس از میکروب زدای و ضد عفونی توسط آفتاب قابل بهره برداری خواهد بود.

نطرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
آدرس فروشگاه حضوری :
کرمان - بلوار آیت ا... صدوقی(جاده تهران) - بلوار ایثار(شهدای زغالسنگ) - ایثار27 - انتهای خیابان - خیابان یاقوت - حدفاصل یاقوت 5و7
کد پستی : 7617945644
تماس با پشتیبانی : 09158677221
WhatsApp: 09162786456
تلفن فروشگاه : 32123205 - 034instagramwhatsuptelegram
عرضه سوغات کمیاب و مرغوب سه استان کویری همجوار کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان