menuordersearch
soghatkavir.com

سفیدآب , سفیدآب نقره درجه2(10گرمی نمونه) , سفیدآب نقره درجه2(50گرمی) , سفیدآب نقره درجه2(100گرمی)

لگوی سایت
سفیدآب
تصاویر
بیشتر
سفیدآب
(0)
(0)
سفیدآب خانگی درجه 2(یک کیلویی) - موجودی: 99
وضعیت کالا : موجود
مدل کالا
سفیدآب مهری (100گرمی نمونه)
سفیدآب مهری (500 گرمی)
سفیدآب نقره اعلا(100گرمی)
سفیدآب نقره اعلا(50گرمی)
سفیدآب نقره اعلا(10گرمی نمونه)
سفیدآب نقره درجه2(100گرمی)
سفیدآب خانگی اعلا(100گرمی نمونه)
سفیدآب خانگی اعلا(یک کیلویی)
سفیدآب خانگی اعلا(500 گرمی)
سفیدآب نقره درجه2(10گرمی نمونه)
سفیدآب نقره درجه2(50گرمی)
سفیدآب خانگی درجه 2(100گرمی نمونه)
سفیدآب خانگی درجه 2(500 گرمی)
سفیدآب خانگی درجه 2(یک کیلویی)
تعداد عدد
قیمت کالا
14,000 تومان
معرفی اجمالی

سفیداب یا روشور، نوعی لایه بردار و سفیدکننده پوست بدن است که بهطور سنّتی در ایران به شکل توپهای کوچک سفیدرنگ تولید و عرضه شده و در هنگام استحمام به کار گرفته میشود.این فراورده با مالیده شدن بر سطح پوست به جمعآوری و زدودن سلّولهای مرده کمک میکند و باعث پاکیزگی و روشن دیده شدن یا سفید شدن رنگ پوست میشود.

ساختار سنّتی سفیداب معمولی چیزی بیش از ترکیب گل سفید(مل) و نخاع برخی جانوران( پیه و حرام مغز گوسفند یا گاو ) نیست.انواع دیگر سفیداب عبارت است از سپیداب قلع و سپید آب سرب که از سوزاندن فلزات قلع و سرب تهیه میشوند.
سفیداب در کنار سرخاب، حنا، وسمه، سرمه، زرک و خال جزو هفت قلم آرایش زنان قدیم به شمار می آمده است. به این ترتیب که سرخاب را برای سرخ کردن لب و گونه به کار می بردند. سرمه؛ برای زیبا کردن چشم کاربرد داشته است.
حنا؛ برای رنگین کردن مو و ناخن و کف دست به کار می رفته، از وسمه برای پرپشت نشان دادن ابرو و یا قرینه سازی چشم ها استفاده می شده، زرک؛ پودری زرد رنگ بوده که جهت طلایی کردن موها و صورت به کار گرفته می شده، غالیه؛ برای ایجاد خال بر گونه، لب و… و در نهایت نوعی سفیداب نیز برای روشن کردن رنگ چهره رایج بوده است.
معرفی سفیدآب نقره :
تهیه سفیداب نقره سالهاست که به صورت راز سینه به سینه میان تعداد معدودی خانواده های قدیمی که این راز در اختیار دارند مانده و ما مختصر اطلاعاتی که از روش تهیه این قدیمی ترین محصول آرایشی در اختیار داریم را در اختیار شما علاقمندان قرار می دهیم . در گذشته مقداری ورق نازک نقره که قبلاً تصفیه شده و ناخالصی آن را جدا کرده اند با قطری کمتر از قطر یک کاغذ که برای مصارف بعدی و ساخت مجدد سفیداب نقره به کار می رفته کنار گذاشته . مقداری از ورق نقره را داخل تابه هایی که از چدن تهیه شده بود به مدت زیاد حرارت داده تا نقره اکسید شده و مقداری مواد اولیه سفیداب نقره مانند گِل گیوه ، میل و همچنین بوراکس و چیزهایی از این قبیل اضافه کرده و بعد از ساییدن از سوراخهای بسیار ریزی برای یکدست شدن عبور می دادند تا همه مواد بسیار نرم و یکدست شود مواد را با آب مخلوط کرده با رنگ طبیعی که معمولاً برخی افراد ترجیح میدهند که از رنگ صورتی استفاده کرده و برخی افراد هم بدون رنگ به شکل مستطیل و قطر یک سانتی متر قالب می زنند و پس از خشک شدن روانه بازار می کنند .

خواص

- موجب از بین بردن سلول های مرده پوست می شود .
- موجب سفید و روشن تر شدن پوست می شود .
- در از بین بردن و لایه برداری جوش های سر سیاه صورت موثر است .
- اگر سفید آب حمام را با اسفناج پخته و بر جوش‏های بدن بمالید، انواع جوش را برطرف می‏کند.
- اگر سفید آب کف را روی پوست صورت بمالید، پوست صورت را سفید و شفاف میکند. سفید آب کف حالت پودری و پفکی دارد و بسیار سبک است.
- اگر سفید آب قلع را در سرکه حل کرده و بر پوست بمالید، در درمان جوش غرورجوانی موثر است.
- وقتی روی پوست خود ، به وسیله ی روشور و یا سفیداب ، کیسه می کشید ، از آنجاییکه منافذ پوستی باز می شوند ، ناخودآگاه باعث می شوید تا اکسیژن رسانی به پوست راحت تر و سریعتر صورت گیرد که این عمل می تواند شما را به رسیدن به رؤیای پوستی شفاف تر و سالم تر کمک کند .
- موجب کاهش تعریق در بدن پوست می شود .
- استفاده از سفید آب در استحمام خسته کننده است اما پس از اتمام کیسه کشی نشاط را به پوست خود هدیه کرده اید .
- استفاده از سفید آب برابر است با ضد آفتاب نمودن پوست .
- استفاده سفید آب در نقاطی از بدن که فرایند تعریق در آنجا بیشتر از نقاط دیگر صورت می گیرد مانع بوی عرق و بوی بد بدن بعد از استحمام می شود .

خواص سفیداب روی:

میدانیم که خواص ۴ گانه ی زیر, مربوط به سفیداب پنبه رو(سفیدآب روی) است:

ضد آفتاب قوی,ضد جوش و لک ,ضد بوی قوی بدن(قابل استفاده در کف پا و زیر بغل و ..) ,ضد عرق

خواص سفیدآب نقره :
 

روشن کننده پوست ، ضد جوش ، از بین برنده جای جوش ، از بین برنده لک صورت(به ویژه لکه های حاملگی) : بهترین زمان مصرف بعد از اصلاح صورت است که باید ۵ گرم سفیداب نقره را با مقداری عرق بید و در صورتی که به لیموترش تازه دسترسی دارید یک عدد لیموترش تازه (تاکید می کنم که از آب لیموی شیشه برای پوست استفاده نکنید) را آب بگیرید مخلوط کرده به صورت ماسک روی پوست قرار داده ۱۰ دقیقه بعد پوست را با آب ولرم بشویید.

درمان جوش صورت بعد از اصلاح : مقداری سفیداب نقره را به همراه عرق بید به صورت ماسک بعد از هر بار اصلاح روی صورت ماساژ داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید این نوع درمان یکی از بهترین و قدیمی ترین درمانهای جوش صورت بعد از اصلاح است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان بسیار مفید خواهد بودکرم روشن کننده سفیداب نقره
نصف فنجان گلاب همراه با نصف فنجان عرق بید را داخل ظرفی کوچک روی شعله ی کم گاز قرا داده و پس از آن که کمی گرم شد یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، یک قاشق غذاخوری روغن بادام، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذا خوری گلیسیرین را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کرده ، بگذارید با هم کمی قل بخورند، سپس دو قاشق چایخوری سر پر سفیداب روی را که قبلا از الک ریز رد کرده اید آرام به آنها اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. پس از حل کامل سفیداب در این مواد، دو قطره آبلیمو نیز به آنها اضافه کنید و بگذارید با هم بجوشند تا قوام آیند، سپس شعله را خاموش کرده، صبر کنید تا کاملا سرد شوند .این مواد را داخل ظرفی در دار ریخته و هرصبح و شب ابتدا ظرف را خوب تکان داده و سپس برای دست و صورت از آن استفاده نمایید. استفاده ی مکرر و در مدت زمان طولانی باعث می شود شما به پوستی شفاف وروشن و بدون لک برسید که به خاطر داشتن روغنهای مفید از چروک شدن پوست شما نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

مضرات
هر کس خودش می تواند با توجه به جنس پوست خود ، تصمیم به استفاده از روشور بگیرد و یا نگیرد !
- استفاده از سفید آب در تمیز کردن بدن کودکان می تواند زیان داشته باشد و توصیه نمی گردد .
- استفاده ار سفید آب سرب به دلیل دارا بودن مواد سمی توصیه نمی شود .

در استفاده از سفیدآب روی(پنبه رو) باید به نکات زیر توجه داشت .

۱- ابتدا بهتر است, نوع پوست خود را بشناسید:

در صورتیکه دارای پوست خشک هستید, از مصرف مستقیم این ماده بر روی پوشت خود

حذر کنید ,چرا که باعث خشکی بیشتر پوستتان خواهد شد.

باید قبل از مصرف ,اگر پوستتان خشک است, پودر را در چند قطره  روغن  شتر مرغ یا کرم مرطوب کننده  حل و رقیق کنید  و

سپس بر روی پوست مالیده شود و اگر پوستتان چرب است, با کرم مرطوب کننده ی فاقد چربی هیدرودرم مخلوط نمایید.

توصیه :

افراد دارای پوست معمولی نیز, پودر سفیداب پنبه رو را مستقیم بر روی پوست خود نمالند

 

۲- چه مدت بر روی پوست بماند؟

هیچ رفرنس معتبری در بابا خواص سفیداب روی و نحوه ی مصرف ,مدت زمان مناسب

برای نگهداشتن این ماده بر روی پوست را ذکر نکرده اند.

بر اساس تجربه ,بهتر است حداقل سه ساعت بر روی پوست باقی بماند.
برای راحتی استفاده, بهتر است شب ها قبل از خواب بر روی پوست قرار داده و صبح هنگام,

با آب ولرم, شستشو دهید.

البته اگر برای بهره بردن از خواص ضد عرق یا ضد بو , استفاده میکنید, فاصله زمانی دو حمام,

باید بر روی پوست بماند و دلیلی برای شستشو ی آن ,وجود ندارد.

تشخیص مرغوبیت
- سفیدآبی که رنگ سفیدش زیاد باشد به این معنیست که نسبت مل به حرام مغزش بیشتر و خاصیت چرک زدایی کمتری دارد . نتیجتا رنگ ظاهری سفیدآب باید کمی تیره و متمایل به خاکستری باشد.
- بوی ترکیبات گوسفندی بدهد. گاها از ترکیبات جانوران دریایی در تولید سفیدآب بهره گرفته می شود که از خاصیت چرکزدایی آن کاسته و نامرغوب است . کاملا از بوی آن قابل تشخیص است .
- در ظاهر سفیدآب آثاری از کپک زدگی و گرد و غبار خاک دیده نشود .
- در هنگام خرید خیس نباشد و باید کاملا در آفتاب خشک شده باشد .
- خورد و نرم شده نباشد و قرص کامل آن محکم و به هم پیوسته باشد .
- معمولا سفید آب مرغوب در حین مصرف با آب براحتی حل نمیشود و میزان چربی موجود در آن روی لیف مخصوص می ماند و به همراه آب شسته نمی شود .
- برای تشخیص سفیداب نقره اصل از نوع تقلبی آن که معمولاً با فلزات کم ارزش تهیه شده است فقط باید به فروشگاه و فروشنده مورد اعتماد خود مراجعه کرد.
طریقه مصرف
استفاده این فراورده منحصر به هنگام استحمام نیست بلکه در گذشته، به همراه سرخاب، سرمه، حنا، وسمه، زرک و غالیه یکی از ستونهای هفت گانه بَزَک (آرایش سنّتی زنانه در ایران) بودهاست و به سبب همین همراهی همیشگی، اصطلاح سرخاب ـ سفیداب به فرهنگ عامّه پارسی وارد شد که اشاره به ادوات و لوازم آرایش زنانه دارد و سرخاب ـ سفیداب کردن، به معنای آرایش کردن بانوان به کار میرود. البتّه سفیداب در مقام یک فراورده صرفاً آرایشی و فارغ از کاربرد متداول آن یعنی پاک کنندگی، دارای تعریفی مجزّا و اندکی متفاوت نیز میباشد که عبارت است از گَرد سفیدی که زنان برای آرایش و سفید کردن بر پوست صورت خود میمالند.
ابتدا لیف زخیم مخصوص را خیس و آب زده و سپس با مالیدن مقداری سفیدآب روی آن بروی بدن کثیف می مالیم. مالیدن باید اندکی با اصطحکاک بیشتر و در واقع محکم تر صورت گیرد تا پوست چرک را ول دهد ودر واقع سفیدآب روی لیف تماما تبدیل به چرک شود . سفید آب نقش یک کاتالیزور را انجام میدهد تا پوست چرک های خود را آزاد نماید .

نکاتی که در استفاده از روشور می شود به آن اشاره داشت از این قرارند :

1- اگر تصمیم به استفاده از روشور دارید و می خواهید به طور مداوم از آن استفاده کنید توصیه می شود که برای گرفتن نتایج بهتر ، سعی کنید هفته ای یکبار از روشور استفاده نمایید تا آلودگی ها را به طور مدام از پوستتان جدا سازید .

2- وقتی عمل کیسه کشیدن به وسیله ی روشور را انجام می دهید بایستی حتما پوست خود را پس از کیسه کشی ، زیر آب سرد بگیرید تا عمل لیفتینگ طبیعی ( کشیده شدن پوست به جهت جوانسازی بیشتر ) به صورت خود به خودی برای شما انجام گیرد .

عموم مردم به کیسه شدن بدن بسیار اعتقاد دارند این کار باعث می شود تا پوست مرده کنده شود و با بهتر کردن وضعیت جریان خون، قوام بهتر و رنگ بهتری به پوست می دهد. بدن دائماً در حال دوباره سازی سلول هایش می باشد و هر وقت که ما جریان خون آن را بهتر کنیم در واقع به این پروسه دوباره جایگزینی کمک کرده ایم.

قبل از حمام تمام بدن خود را با یک کیسه حمام یا لیف مالش دهید. کیسه حمام ارجحیت دارد چرا که قویتر و موثرتر می باشد فقط لازم است که برای چند دقیقه با آن خود را مالش دهید پوست شما برافروخته می شود و اگر بتوانید خود را عادت دهید تا هر روز این کار را انجام دهید. متعجب خواهید شد که تا چه حد بر پوست شما اثر مثبت خواهد داشت.

برای برخی از افرا اگر بخواهند این کا را در حمام انجام دهند کار خیلی سختی می باشد استفاده از کیسه در خارج از حمام باز هم خوب است ولی اثر سایندگی کمتری دارد. در حمام بایستید با نمک بدن خود را ماساژ دهید سپس آبکشی کنید بدن خود را در صورت خشک بودن پوست چرب نمائید.در ایرلند خانم ها از مخلوط شکر و روغن برای آرنج زانو و پاهایشان استفاده می کنند. و استفاده از آن برای تمام بدن هم موثر است.بابلیها پوست خود را با سنگ خارا (سنگ پا) می سائیدند تا آن را صاف کنند.

چینیها سابقاً بعد از غوطه وری در آب با یک کیسه حمام نسبتاً خشک و خوب فشرده شده پوست خود را پاک می کردند. کیسه حمام را محکم به طرف بالا بکشید و متوجه خواهید شد که این کار همزمان با اینکه جریان خون پوست را بهتر می کند. پوستهای مرده را نیز جدا می کند شما تکه های پوست مرده و چرک را می بینید که از پوست جدا می شوند.

طرز تهیه پنج ماسک بی نظیر با سفیداب نقره:

امروزه بسیاری از ماسکهای زیبایی را می توان از مواد طبیعی و در دسترس تهیه کرد و برای پاکسازی، خروج مواد زائد از منافذ پوستی، نرم کردن و لطیف کردن، افزایش جریان خون و تغذیه پوست به کار برد. تا به حال ماسک های بسیاری را در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه پنج نوع ماسک را که همگی طبیعی بوده و به سادگی در دسترس هستند را معرفی کنیم. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و ما را از دعای خیر خود فراموش نفرمایید.
ماسک ویژه ضد جوش : بهترین زمان مصرف بعد از بخور صورت است که باید مقداری سفیداب نقره را با مقداری عرق بید و در صورتی که به لیموترش تازه دسترسی دارید یک عدد لیموترش تازه (تاکید می کنم که از آب لیموی شیشه برای پوست استفاده نکنید) را آب بگیرید مخلوط کرده روی پوست قرار داده 10 دقیقه بعد پوست را با آب ولرم بشویید.
ماسک ویژه درمان جوش صورت بعد از اصلاح : مقداری سفیداب نقره را به همراه عرق بید و یا گلبهار به صورت ماسک بعد از هر بار اصلاح روی صورت ماساژ داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید این نوع درمان یکی از بهترین و قدیمی ترین درمانهای جوش صورت بعد از اصلاح است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان بسیار مفید خواهد بود.
ماسک ویژه روشن کننده ، درمان کک و مک : ابتدا پوست را با استفاده از بخار آب و یا دمکرده بابونه بخور دهید تا پوست کاملاً مرطوب شود سپس مقداری از سفیداب نقره را به صورت خشک روی پوست در تمام نواحی صورت ماساژ داده و پس از گذشت 10 دقیقه شستشو کنید سپس مقداری آب و گلاب را با نسبت مساوی مخلوط و با استفاده از پنبه روی پوست ماساژ دهید، این ماسک را در هقته ای 2 الی 3 مرتبه و هر ساعتی از شبانه روز می توان استفاده کرد، مناسب برای پوست های چرب و معمولی.
ماسک ویژه از بین بردن جای جوش : ابتدا مقداری سفیداب نقره را با نسیت مساوی حنای بیرنگ مخلوط و به آن آب اضافه کنید تا به صورت خمیر نسبتاً سفت بدست آید سپس خمیر بدست آمده را روی پوست ماساژ داده تا کاملاً روی پوست را بپوشاند، در این حالت صورت را حرکت نداده و هر چند لحظه یکبار مقداری آب را روی پوست اسپری کنید، پس از گذشت 20 دقیقه پوست را شستشو کرده و  مقداری آب و گلاب را با نسبت مساوی مخلوط و با استفاده از پنبه روی پوست ماساژ دهید، این ماسک را در هقته ای 2 الی 3 مرتبه و هر ساعتی از شبانه روز می توان استفاده کرد، مناسب برای پوست های چرب و معمولی.
 ماسک ویژه ضد لک صورت
مواد لازم
دو قاشق غذاخوری سفیدآب نقره     یک قاشق مرباخوری بوراکس    یک قاشق مرباخوری کائولن
دو  قاشق غذاخوری جوهر طباشیر  یک دوم قاشق چایخوری سفیدآب پنبه روی   یک قاشق غذاخوری گلنار فارسی         یک قاشق مرباخوری گل ارمنی
طرز تهیه و مصرف
مواد فوق را مخلوط نموده در ظرفی ریخته نام ماسک را روی آن بنویسید. برای مصرف هر بار یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را همراه با شیر برای پوست های خشک و ماست کم چرب برای پوست های چرب مخلوط کرده مدت 20 دقیقه صبر نمائید و سپس صورت را بشوئید و همیشه نیز مراقب زیر چشمان خود باشید هنگامی که ماسک بر روی صورت می باشد از صحبت خودداری نمائید. برای اینکه صورتی شفاف داشته باشید هفته ای 2 بار از دستور بالا و هر روز یک لیوان از مخلوط عرق شاتره، کاسنی، بید و کیالک بنوشید.
نکته ی مهم : بهترین زمان برای استفاده از ماسک هنگام غروب بوده و دو بار در هفته کافی است.
سفید اب خالص پنبه و سفیداب خالص نقره و گل انار و ترکیبات بالا قابل سفارش از خاص.
درضمن قبل استفاده از ماسکای بالا صورت حتما یا بخوربدین یا با روشور حاوی سفیداب نقره بشورین.


 
نحوه نگهداری
- پس از خرید سفیدآب باید آنرا از بسته مشمعی خارج کرده چراکه فضای مناسبی برای نگهداری سفید آب نیست و موجب کپک زدن آن می شود .
- سفید آب در جای خشک و خنک می بایست نگهداری شود .
- برای ماندگاری بیشتر سفیدآب آنرا در یه کارتن مقوایی قرار داده تا دور از رطوبت باشد .
- پس از هر بار استحمام باقی مانده سفیدآب را از حمام خارج زیر نور آفتاب خشک کرده و تا استحمام بعدی در جای خشک و خنک نگهدارید .
- چنانچه سفیدآب کپک زد می بایست زیرآب نیم گرم شستشو داده شود تا کپک ها جدا شوند. سپس در زیر نورآفتاب چند ساعتی روی یک کارتن مقوایی قرار داده شود تا کاملا خشک شود. پس از میکروب زدای و ضد عفونی توسط آفتاب قابل بهره برداری خواهد بود .
نطرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
درگاه اینترنتی زرین پالسوغات کویر آرامش و اعتماد را در خریدتان ارمغان می دهدسایت سوغات کویر دارنده نشان ملی ثبت(رسانه های دیجیتال) می باشد    با به پرداخت ملت مطمئن خرید کنید
دفتر مرکزی
کرمان - بلوار شهید صدوقی(جاده تهران) - شهرک مطهری - بلوار ایثار - ایثار27 - انتهای خیابان - خیابان یاقوت - حدفاصل یاقوت 5و7
کد پستی : 7617945644
تماس با پشتیبانی : 09151601169 - 09162786456
تلفن دفتر فروش : 32123205 - 034instagramtelegram
عرضه سوغات و صنایع دستی سه استان کویری همجوار کرمان ، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان
ایجاد شناخت گنجینه های کشف نشده کویر بشمار می آید .