menuordersearch
soghatkavir.com

فایل برآورد مواد اولیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان

لگوی سایت
فایل برآورد مواد اولیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان
تصاویر
بیشتر
فایل برآورد مواد اولیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان
(0)
(0)
فایل اکسل تولید حرفه ای قاووت چهل گیاه اصیل کرمان - موجودی: 1000000
وضعیت کالا : موجود
مدل کالا
فایل اکسل تولید حرفه ای قاووت چهل گیاه اصیل کرمان
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
200,000 تومان
آموزش های قبل از خرید فایل

آموزش مراحل طرز تهیه قاووت چهل گیاه اصل کرمان

در اینجا قصد داریم تمام زیر و بم روش تهیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان یا قوتو کرمانی رو براتون تشریح نماییم. مراحل تولید پیچیدگی خاصی نداره اما چون دستور میزان مواد و آمیختن آنها با هم، مهم ترین بخش تهیه قاووت کرمان است حکم نقشه یک گنج ارزشمند را دارد و در تهیه و تدوین آن رنج ها و آزمون خطا های بسیار خرج شده، ارائه آن مشمول پرداخت هزینه است و رایگان نیست. معمولا این دستور ها استخراج شده از تجارب چندین استا کاران مغازه آسیاب در کرمان و تولید کننده های قدیمی خانگی قاووت کرمان چه خانم و چه آقا یا اصطلاحا پیر این حرفه است.

در کرمان رایجه که به این رمز های تولید قاووت، دستور های ننه آقا یا مادر بزرگ میگن که طعم قاووت هاشون رودست نداشت. درسته خواص قاووت چهل گیاه به شرطی که واقعا از چهل گیاه کامل بهره گرفته شده باشد، عالیست اما طعم و مزه آن هم خیلی مهم است و باید دلچسب باشد و رضایت مصرف کننده آن را حاصل شود. تنوع دستور قاووت چهل گیاه و داروها و مواد آن زیادند مهم اینه که بدانید چه موادی در کنار هم موجب خوش طعمی و تعادل طبع در قاووت می‌شوند تا تکه های این پازل دیرینه چیده و در نهایت نظاره گر یک صنایع دستی کهن باشیم و از طعم دل فریبش لذت ببریم.

مراحل تهیه انواع قاووت ها عبارتند از :

مرحله اول : انتخاب مواد اولیه

مرحله دوم : مشخص کردن وزن مواد اولیه

مرحله سوم : شستشو و سنگ شور مواد قاووت

مرحله چهارم : خشک کردن مواد اولیه

مرحله پنجم : برشته کردن مواد قاووت

مرحله ششم : مشخص کردن وزن ماده شیرین کننده خشک و اضاف کردن آن

مرحله هفتم : مخلوط کامل مواد

مرحله هشتم : آسیاب کردن قاووت

کدام دارو دواها قوتو چهل گیاه را خوشمزه و پرخاصیت می‌کند ؟

دارو های گیاهی که در طعم قاووت چهل گیاه کرمان بسیار موثرند و در اصل قاووت خوشمزه از آنها بدست می‌آید عبارتند از :

بذر خشخاش - کنجد محلی - تخم آفتاب گردان ریز روغنی - بذر کتان - هل رسمی - هل باد - مرزنجوش - بذر گشنیز - جدوار - نارگیل - تخم خرفه. یعنی راحتتون کنم بدون این مواد قاووت به هیچ وجه خوش طعم نمیشه و هرچه مواد چرب آن بیشتر باشند قاووت خوشمزه تر می‌شه. اگر زمانی می‌خواهید یه قوتو ارزان، مفید و خوشمزه تهیه کنید ازاین مواد با شکر بهره بگیرید و بدون شک قاووتی خوشمزه درست کردید. در کل قاووت چهل گیاه باید پر مواد باشه تا خوشمزه بشه و دارای خاصیت باشه. فایل نرم افزاری تولید قاووت چهل گیاه صورت کامل مواد لازم را با وزنشان در اختیار شما قرار می‌دهد. فقط لازم است آن را خرید کنید و وزن قاوت مورد نیاز را به آن بدهید.

وزن مواد اولیه قوتو چهل گیاه را چگونه تعیین کنیم ؟

وزن مواد قاووت چهل گیاه از روی مواد اصلی که عبارتند از : "جو - بذر خشخاش - کنجد محلی" مشخص می‌شن و به نسبتی معین و کاملا تجربی وزن سایر مواد با وزن این سه تنظیم می‌شوند.

سنگشور کردن مواد قوتو چهل گیاه چگونه است ؟

مرحله حساس و مهم تهیه قاووت شستشوی مواد قاووت چهل گیاه است و بسیار سخت و زمان بر است. زیرا خیلی از مواد دانه های ریز هستند و شستن آنها خیلی مکافات داره. نکات زیادی در این مرحله وجود داره که به آنها اشاره می‌کنیم. برخی مواد اصلا نباید شسته بشن که عبارتند از :

- گل محمدی - گل گاوزبان - گل بابونه و موارد مشابه : چون رایحه آنها از دست می‌ره

- هل رسمی - هل باد -دارچین - زنجبیل - جدوار - جوز هندی - فوفل و سایر ادویه های مشابه : چون رایحه آنها از بین می‌ره

- بذرکتان : چون لزج و چسبنده می‌شه

اما سایر مواد باید کاملا شسته و خاک گیری بشن شاید نیاز باشه چندین بار از آب رد بشن و داخل الک های ریز سنگشور بشن.

خشک کردن مواد اولیه قوتو چهل گیاه

پس از شستشوی مواد می‌بایست آنها را در زیر سایه که توصیه می‌کنیم داخل یک اتاق گرم و تمیز و دور از نور شدید آفتاب روی پارچه ای تمیز و پالتی که از زمین 15 سانت فاصله دارد پهن کرد تا دست کم یک الی دو روز خشک شوند. دقت شود اگر مواد در محوطه قرار است خشک شوند، از یک توری ریز روی مواد استفاده و پهن کنید تا راه نفوذ مورچه، حشرات و پرندگان را ببندید. بهترین روش خشک کردن مواد ، استفاده از دستگاه خشک کن است. میتوانید روی کمترین دما تنظیم و بین یک الی دو روز به آنها انتظار داده تا کاملا خشک شوند.

مواد قوتو چهل گیاه چگونه باید برشته بشن ؟

این مرحله هم خیلی مهم است و میزان بریز دادن (تفت دادن) مواد قوتو بسیار در طعم قاووت تاثییر خواهد گذاشت. بریز دادن مواد کلا باید به میزانی باشد که فقط بوی آن دانه در بیاد و اگر میخوایید قاووت خوش رنگی داشته باشیم بایستی یکم بیشتر تفت بدیم تا یکم رنگ مواد تیره بشن. توجه داشته باشید در بریز دادن مواد قوتو چند نکته را رعایت کنیم.

- هر یک از مواد باید بصورت جداگانه تفت داده بشن.

- سایز تابه به اندازه حجم مواد انتخاب شود. اگر مواد میزانشان طوریست که در تابه خیلی روی هم انباشته می‌شود و تابه بزرگتری ندارید حتما در دو یا سه مرحله عملیات تفت دادن را انجام دهید .در تولید انبوه معمولا این کار با دستگاه مخصوص انجام می‌شه.

- میزان برشته کردن همه مواد یکسان نیستند و از روی تغییرات در رنگ، ظاهر و مدت زمانی که طول میکشه بوی محصول بلند بشه می‌شه تشخیص داد که تفت دادن رو باید متوقف کرد. بخصوص در موادی که رنگ آنها تیر است فقط از روی بو میشه تشخیص داد که برشته شده یا نه. مثلا بریز سیاهداته و تخم خرفه بسیار مهم و حساسه باید خیلی کم تفت بخورن وگرنه بسیار در مزه قوتو تاثییر می‌گذارند.

- در حین برشته کردن شعله اجاق باید بسیار کم باشد.

- حتما مدام مواد را روی تابه با یک قاشق چوبی جابجا کنید و آنها را هم بزنید تا یکنواخت برشته شوند.

- تمام مواد بجز آنهایی که دارای رایحه هستند مثل ادویه ها، گل ها و برگیجات نیازبه برشته شدن دارند. از ادویه ها جدوار و تخم گشنیز اگر برشته شوند بهتر است.

- پس از اتمام تفت دادن مواد آنها را در ظرف فلزی یا چینی (غیر پلاستیکی) ریخته و بگذارید کاملا خنک شوند.

- معمولا برشته کردن مواد قاووت تولید بو و کمی دود می‌کند که برای ریه می‌تواند خطرناک باشد و بهتر است در یک فضای باز انجام شود. اگر به هر دلیلی محدودیت فضای باز دارید حتما از تهویه هوای مناسب استفاده کنید چون بوی شدید مواد شاید تا چند روز داخل منزل شما بماند.

چقدر شکر باید داخل قوتو چهل گیاه بریزیم ؟

چون در قاووت چهل گیاه مواد برشته می‌شوند و آسیاب شده آنها تلخ می‌شود نیاز است از میزان بیشتری شکر استفاده شود. از طرفی این قاووت دارای میزان بالایی مواد چرب است و چون دستگاه آسیاب مواد چرب را آسیاب نمی‌کند (مواد چرب از صافی آسیاب عبور نمی‌کنند) باید ماده خشک آن(شکر) بیشتر از حد معمول باشد. چیزی که تجربه می‌گوید بین 1 الی 2 برابر وزن مواد گیاهی باید شکر بکار رود تا فرایند آسیاب دچار مشکل نشود. اگر بخواهید قاووت چهل گیاه رژیمی کم شکر بسازید 1 تا 1/2 برابر وزن مواد و اگر قاووت با شیرینی مطلوب و خوشمزه در دستور کار است 2برابر وزن مواد شکر در نظر بگیرید.

مخلوط کردن مواد قوتو چهل گیاه

پس از برشته کردن و سرد شدن مواد، داخل یک ظرف بزرگ آنها را بخوبی مخلوط کرده و شکر را نیز اضاف می‌کنیم. بطور کامل همه مواد باید باهم ترکیب شوند. در کل بهتر است قبل از اقدام به مخلوط کردن مواد با مغازه آسیاب مطرح نمایید که خودش ترکیب می‌کند یا شما باید این کار رو بکنید چون برخی آسیاب ها مواد را جدا آسیاب و در نهایت با هم ترکیب کرده دست آخر یک آسیاب کی می‌کنند که این مدل کار قاووتی بسیار باکیفیت بالا حاصل می‌کند.

آسیاب و پودر کردن مواد قوتو چهل گیاه

با عنایت به اینکه قاووت چهل گیاه معمولا دارای مواد متعددی است و قالبا چرب است بهتر است قاووت را دوبار از آسیاب عبور داد تا مواد کاملا یکدست درآید. این امر باعث می‌شه قاووت زبر نباشه، زیر دندان نمونه و با بزاغ دهان آب بشه، این قاووت معمولا مشتری پسنده. از طرفی مهمه که مواد قاووتمان را دست یک آسیاب حرفه ای و معتبر بدیم که دارای تعداد آسیاب متدد، مخصوص، با قدرت گردش بالا و صافی های سالم باشه. چون آسیاب دارها معمولا با آسیاب هاشون همه جور موادی رو نرم می‌کنند و بوی اونها میتونه در بو و طعم قاووتمان تاثییر بگذاره.

اما مغازه آسیاب حرفه برای نرم کردن هر یک از مواد مشتری معمولا یک آسیاب مجزا داره. مثلا دستگاه آسیاب زردچوبه جداست، دستگاه آسیاب آرد جداست و ...

نکته دیگر اینه که دستگاه آسیاب قاووت حتما باید صنعتی و از نوع صافی دار با سایز سوراخ های مخصوص و گردش چکشی باشه. آسیاب های تیغه ای صنعتی رومیزی یا خانگی قادر به نرم کردن یکدست قاووت نیستند، با استفاده از آنها قاووت بی کیفیت آسیاب خواهد شد.

 

فروش فایل طرز تهیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان

فایلی که ما در اینجا برای اولین بار در ایران به معرض عرضه گذاشته ایم در واقع حل معمای موجود در مراحل فوق است و کاملا نقشه راه را برایتان بازگو می‌کند که وزنهای لازم مواد و نام آنها چیست و میزان پرت آنها در تولید چقدر است. اگر در سر دارید کارگاهی برای تولید قاووت تاسیس کنید به چه میزان مواد اولیه نیازمندید و حتی چقدر سرمایه اولیه نیاز است. قیمت قاووت چهل گیاه اصیل کرمان در هر کیلو چقدر برای شما تمام می‌شود.

کاربرد فایل و نحوه بهره برداری از آن

فایل رمز تولید انواع قاووت که شاید به چشم آسان آید، کاملا تخصصی و حساب شده تدوین گردیده و برای فروشگاه های عطاری جهت ارائه راحت و سریع مواد اولیه به مشتریان خود، حرفه آسیاب ها و تولید کنندگان قاووت و سوغات کرمان در سایر نقاط کشور نسخه ای کارآمد و تاثییر گزار است.

بنابراین سه حرفه و شغل که در کوچه و بازار کرمان زیاد به چشم می‌خورد، با در دست داشتن کلید صندوق گنج تولید قاووت به راحتی در کل کشور پویا و نشر داده می‌شوند و آشنا سازی صاحبان کسب و کار های آنان را با تولید صحیح و اصولی قاووت خانگی و اصیل کرمان ، موجب می‌شود. امید است به زودی شاهد این مهم باشیم.

شما کافیست پس از خرید فایل برآورد مواد اولیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان ، میزان وزن مورد نیاز قاووت را به واحد گرم در آن وارد کنید و به ریز اطلاعات مورد نیاز تولید دست بیابید.

فرض کنید شما یک فروشگاه عطاری دارید و مشتری پس از مراجعه به مغازه شما درخواست خرید مواد اولیه برای 5 کیلو قاووت چهل گیاه را می‌کند اما متاسفانه شما نمیدانید چه مقدار وزنی از هریک را باید ارائه دهید یا نام آنها چیست. اینجاست که حل معمای شما با اطمینان خاطر نزد ماست و سرعت پاسخ گویی شما به مشتری محیا می‌گردد. حتی شما با در اختیار داشتن این فایل اکسل روی سیستم کامپیوتر فروشگاهتان می‌توانید در بدو درخواست مشتری، مبلغ دقیق کل مواد اولیه را برای میزان اعلامی ایشان، با یک کلیک و تایپ وزن مورد نیاز در اختیارش قرار دهید.

اگر قصد دارید داخل منزل خودتون در هر نقطه از کشور قاووت چهل گیاه اصیل کرمان رو تهیه کنید، می‌تونید با استفاده از این فایل آموزشی طرز تهیه قاووت چهل گیاه اصیل کرمان ، به راحتی تولید رو انجام و از طعم قاووت چهل گیاه اصل لذت ببرید.

تعداد مواد موجود در این دستور دقیقا چهل نوع است و با وارد کردن میزان وزن مورد نیاز قاووت خالص توسط کاربر، برنامه خدمات زیر را ارائه می‌دهد :

1- میزان وزن داروهای گیاهی مورد نیاز را به تفکیک برحسب گرم ارائه می‌دهد

2- میزان پرت مواد قاووت در شستشو و آسیاب به تفکیک نمایش داده می‌شود

3- میزان شکر و شیرین کننده قاووت نمایش داده می‌شود

4- مبلغ هر یک از مواد اولیه قابل بروز رسانی و ویرایش است

5- مبلغ لازم برای خرید مواد اولیه و شکر به تفکیک بصورت کلی و جزئی مشخص می‌شود

6- قیمت تمام شده هر کیلو قاووت ارائه می‌شود

7- واحد وزن(گرم) و واحد مبالغ (ریال) لحاظ شده

8- فایل اکسل مربوطه با آفیس نسخه های 2010 و بالاتر قابل اجراست

نطرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
آدرس فروشگاه حضوری :
کرمان - بلوار آیت ا... صدوقی(جاده تهران) - بلوار ایثار(شهدای زغالسنگ) - ایثار27 - انتهای خیابان - خیابان یاقوت - حدفاصل یاقوت 5و7
کد پستی : 7617945644
تماس با پشتیبانی : 09158677221
WhatsApp: 09162786456
تلفن فروشگاه : 0343212305
instagramwhatsuptelegram
عرضه سوغات کمیاب و مرغوب سه استان کویری همجوار کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان